Trendence Graduate Barometer 2014 – diákoknak szóló kérdőív a karrierről és az oktatásról

Szeretnéd megtudni, hogyan gondolkodnak európai diáktársaid? Szeretnél véleményednek hangot adni és szeretnéd, ha véleményed meghallgatásra találna?

A trendence Graduate Barometer Europe (GBE) felmérés segítségével a berlini Trendence Intézet 22 európai országban (közel 1000 egyetemen és főiskolán) méri fel évről évre a hallgatók véleményét, így jelenleg ez a legátfogóbb pályaválasztásra és felsőoktatási képzésre vonatkozó felmérés Európában.

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem hallgatói 2014-ben hatodik alkalommal vehetnek részt ebben a felmérésben. A kérdőív kitöltése egyszerű, és mindössze 10–12 percet vesz igénybe.

A kérdőíves felmérés korábbi eredményeit a http://qa.ubbcluj.ro/satisfactia_studentilor.php BBTE-honlapon lehet megtekinteni.

A kérdések többek között arra vonatkoznak, hogy mennyire vagytok elégedettek tanulmányaitokkal, valamint milyen terveitek vannak a pályaválasztással, jövőbeli karrieretekkel kapcsolatban. A felmérés Európa-szerte gyűjti a hallgatók véleményét, és rámutat a különböző országok között megfigyelhető hasonlóságokra és különbségekre, hogy ily módon elősegítse az oktatási intézményből a munkaerőpiacra való kikerülés folyamatát.

A kérdőív kitöltése után összehasonlíthatod válaszaidat az európai hallgatók jellemző válaszaival. Ezen kívül a következő nyeremények kerülnek kisorsolásra a résztvevők között:

• 5 x 500€ értékű Amazon-utalvány
  • 10 x 200€ értékű Amazon-utalvány

A felmérés során a BBTE hallgatóinak véleményére is számítanak, ezért kérjük, hogy te is töltsd ki a kérdőívet az alábbi linkre kattintva: www.trendence-gradbarometer.eu

Szeretnénk felhívni a figyelmeteket arra is, hogy az idei online felmérés angol és olasz nyelven lesz elérhető. Mindenkit biztosíthatunk arról, hogy a válaszok névtelenek, és az adatok feldolgozása az idevonatkozó adatvédelmi előírások betartásával történik.

Az online kérdőívet tartalmazó linkhez 2014. március 7-ig van hozzáférési lehetőség.