Termene predare lucrări de licență și disertație, sesiunea Iunie-Iulie 2020

În vederea înscrierii la examenul de licență și disertație, se va pune la dispoziția studenților o platformă unde studenții vor încărca până cel târziu la data de 14 iunie 2020 versiunea finală a lucrării scrise, aplicația (acolo unde este cazul) și toate anexele ce însoțesc lucrarea. Informații cu privire la platforma de încărcare vor fi comunicate în timp util.

Conform Hotărârii Consiliului Facultăţii de Matematică şi Informatică privind metodologia de desfăşurare a examenului de licenţa şi disertaţie în sesiunea iunie-iulie 2020 se va realiza un test de similaritate asupra tuturor lucrărilor de disertaţie. Studenții vor contacta reprezentanții de ani pentru a fi direcționați către studenții care au primit conturi de TurnItIn, și își vor verifica procentul de similaritate pentru a se asigura că varianta finală încărcată în platformă respectă pragul maxim de similaritate.