« ȘCOALA DOCTORALĂ DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ »

Susţinere teză de doctorat, MIRON Alina-Dana: Multi-modal, Multi-Domain Pedestrian Detection and Classification: Proposals and Explorations in Visible over StereoVision, FIR and SWIR

Facultatea de Matematică şi Informatică anunţă susţinerea publică a tezei de doctorat cu titlul Multi-modal, Multi-Domain Pedestrian Detection and Classification: Proposals and Explorations in Visible over StereoVision, FIR and SWIR (Detecția și clasificarea multi-domeniu, multi-modală a pietonilor: Propuneri și Explorări în Vizibil folosind StereoViziune, Infraroșu Îndepărtat și Infraroșu Apropiat), autor MIRON Alina-Dana, elaborată sub îndrumarea dlui prof. univ. dr. POP Horia F. (univ. Babeş-Bolyai) şi a dlui prof. univ. dr. BENSRHAIR Abdelaziz (INSA Rouen, Franța).

Susţinerea publică va avea loc miercuri, 16 iulie 2014, 14:00, în amfiteatrul Marie Currie, Institut National des Sciences Appliquées de Rouen.