Studenţii Facultăţii de Matematică şi Informatică câştigători la faza naţională Imagine Cup 2006, secţiunea Software Design

Facultatea noastră s-a clasat cu două echipe pe podiumul fazei naţionale Imagine Cup 2006, secţiunea Software Design, competiţie desfăşurată în acest an la Cluj-Napoca, între 18 şi 20 aprilie:

• Premiul întâi: Paul-Valentin Borza, Ovidiu Sabou, Daniel Constantin Ghita, Mihai Dan Nadas (informatică engleză, anul 1); Mentor Lect. Dr. Simona Motogna. Echipa va reprezenta România la faza regională Imagine Cup, care va avea loc între 8 şi 10 mai în localitatea Maribor, Slovenia.
  • Premiul trei: Andrei Mihai, Ionuţ Dan Mitrea, Silviu Niculiţă, Tudor Damian (informatică engleză, anul 3); Mentor Lect. Dr. Dan Mircea Suciu.