Sesiunea de Comunicari Stiintifice ale Studentilor, Informatica, 2024

Editia 2024 este organizata de Facultatea de Automatica si Calculatoare in data de 28 iunie 2024.

Studentii sunt invitati sa trimita lucrari originale care vor fi evaluate si selectionate in vederea prezentarii lor publice si a publicarii ulterioare. Pentru a va inscrie la aceasta manifestare stiintifica va rugam sa trimiteti o lucrare in format IEEE (Word sau latex), 6-8 pagini, scrisa in limba engleza.

Formular de inscriere online (DOAR pentru articolele UBB)

Calendar desfasurare:

• 15 iunie 2024 – Data limita de predare a articolelor si de inscriere la conferinta
  • 25 iunie 2024 – Data la care se va anunta lista articolelor acceptate
  • 26 iunie 2024 – Data limita de predare a articolelor in forma finala
  • 28 iunie 2024 – Sustinerea publica a articolelor

Persoane de contact (Organizatori):

• Conf. Dr. Grigoreta COJOCAR, Universitatea Babes-Bolyai (grigoreta.cojocar [at] ubbcluj.ro)
  • Lect. Dr. Manuela PETRESCU, Universitatea Babes-Bolyai (manuela.petrescu [at] ubbcluj.ro)
  • Conf. Dr. Paulina MITREA, Universitatea Tehnica (paulina.mitrea [at] cs.utcluj.ro)