Rezultatele votului Consiliului Facultății privind avizarea candidaturilor la funcția de decan al Facultății de Matematică și Informatică

Membrii Consiliului Facultății și-au exprimat opțiunea privind avizarea candidaturilor pentru funcția de decan marți 7 aprilie, între orele 10.00 și 16.00, conform regulamentului.

Din totalul de 33 membri (24 cadre didactice, 9 studenți) ai Consiliului Facultăţii, au votat 33, îndeplinindu-se cvorumul necesar avizării candidaturilor pentru funcția de decan.

După încheierea perioadei aferente procesului de votare, membrii comisiei de numărare a voturilor au centralizat individual rezultatele prin intermediul platformei https://www.ubbonline.ubbcluj.ro/decani2020/default.aspx.

În ordinea alfabetică a candidaților, voturile s-au exprimat în felul următor:

• Prof. univ. dr. Andreica Anca Mirela – 27 voturi “pentru” , 4 voturi “împotrivă” și 2 voturi „abținere” – candidatura este avizată.
  • Conf. univ. dr. Crăciun Florin Mihai Gabriel – 18 voturi “pentru” , 12 voturi “împotrivă”,  3 voturi „abținere” –  candidatura este avizată.