Profesorul Gheorghe Coman la 80 de ani

Gheorghe Coman

Motto:
The good teacher explains. The superior teacher demonstrates. The great teacher inspires.

(William Arthur Ward)

Duminică 24 ianuarie 2016, profesorul emerit al facultății noastre Gheorghe Coman împlinește vârsta de 80 de ani. Prin activitatea sa didactică și științifică a inspirat zeci de generații. Cu un farmec inconfundabil, a reușit mereu să fascineze prin tinerețea sa spirituală, competență și onestitate. Totodată a servit comunitatea academică a universității din poziția de prodecan (1986-1989) și decan (1989-1996).

La moment aniversar, toți colegii facultății îi urează cu o tandră căldură La Mulți Ani!

Cu această ocazie, profesorul Gheorghe Coman a fost sărbătorit într-un cadru festiv, alături de familie fiindu-i aproape şi cei mai dragi colegi din cadrul facultăţii şi din comunitatea academică clujeană.