Matematika és Informatika Alkalmazásokkal Konferencia Vályi Gyula (1855–1913) emlékére

Valyi_Gyula_szobor

Miholcsa József képzőművész és Balogh József öntőmester alkotása

A Magyar Tudomány Napja Erdélyben rendezvénysorozat keretében minden érdeklődőt szeretettel várunk 2013. november 8. és 10. között, a Vályi Gyula (1855–1913) emlékére szervezett Matematika és Informatika Alkalmazásokkal című konferenciára.

A konferencia keretében sor kerül a Farkas Gyula Emlékérem átadására, 2013. november 10-én, szombaton 17:00 órától.

Részletes program az alábbi állományban

A pénteki matematikatörténeti előadások és a könyvbemutató helyszíne az Erdélyi Múzeum-Egyesület székháza (Jókai/ Napoca utca 2–4.), a szombati plenáris előadások (Prékopa András, Merve Unuvar, Weszely Tibor, Kolumbán József), valamint a matematika, informatika és didaktika előadások a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Központi Épületében (Farkas/ Kogălniceanu utca 1.) lesznek.

Szervezők:
Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Magyar Matematika és Informatika Intézet