Lansarea celei de a patra ediţii a programului Şcoala de excelenţă TalentIT

Compania BRINEL – unul dintre principalii furnizori români de soluţii IT&C, lansează a patra ediţie a programului Şcoala de excelenţă TalentIT, împreună cu Universitatea Tehnică din Cluj şi, în premieră, cu Universitatea Babeş-Bolyai.

Campania de recrutare şi selecţie din acest an se desfăşoară între 5 şi 16 noiembrie, iar tinerii interesaţi de program se pot înscrie completând un formular de aplicare direct pe website-ul Şcolii de excelenţă: http://www.talentit.ro/formular-aplicare/.

Talent IT este un program demarat de BRINEL în anul 2009, adresat tinerilor pasionaţi de ştiinţă şi tehnologie care sunt în ultimii ani de studiu. În cadrul Talent IT veţi fi implicaţi în proiectele de software, hardware şi comunicaţii, având acces la tehnologii şi echipamente de ultimă generaţie, puse la dispoziţie de partenerii strategici ai BRINEL, lideri mondiali IT&C: HP, Microsoft, Oracle, IBM, Cisco, ş.a.

Membrii Şcolii de Excelenţă au parte de sprijinul specialiştilor cu experienţă din cadrul BRINEL, care sunt implicaţi în program în calitate de mentori. De asemenea, veţi beneficia şi de îndrumarea profesorilor coordonatori din partea celor două universităţi clujene partenere ale proiectului. Pe parcursul programului, toţi membrii Şcolii de excelenţă sunt recompensaţi pentru implicare printr-o bursă lunară în valoare de 800 de lei, iar dacă veţi dori să vă specializaţi, veţi avea posibilitatea de a urma cursuri şi de a obţine certificări în domeniul IT&C.

La programul „Talent IT” pot aplica studenţi, masteranzi şi doctoranzi care doresc să-şi continue specializarea în domeniul tehnic. Selecţia participanţilor la program se va face pe baza rezultatelor şcolare şi a proiectelor în care aţi fost implicaţi de-a lungul anilor de studiu, a motivaţiei de a face parte din acest program, precum şi printr-un interviu tehnic.

Pentru informaţii suplimentare, ne puteţi contacta la următoarele adrese de email: diana.bota@brinel.ro sau catalina.ciubotaru@brinel.ro.

Mult succes!