Kolumbán József III. éves hallgató beszámolója az idei OTDK-ról

Kolumbán József III. évf.

2013. április 18-án kezdődött a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Fizika, Földtudományok és Matematika szekcióinak döntője Budapesten. Én a Matematika szekción belül az Analízis és Valószínűségszámítás tagozat keretében vettem részt. A reggeli regisztráció utáni nyitóbeszédet követően különböző plenáris előadások zajlottak, többek között a Morgan Stanley egyik szakembere is megszólalt, valószínűleg matematikusokat szeretett volna toborozni a céghez.

Az előadások után gyorsan elmentünk ebédelni, ugyanis az én tagozati ülésem közvetlenül ebéd után kezdődött. Sok jó dolgozat volt a tagozaton belül, és úgy éreztem, hogy sokat tanultam a többiek bemutatóiból is. A saját bemutatómmal meg voltam elégedve, a végén a zsűritagok kérdéseiből az derült ki, hogy megértették a dolgozatomat. A tagozati ülés végén a zsűri visszavonult és döntést hozott. A dolgozatommal második helyezést kaptam, aminek nagyon örvendtem és meg voltam elégedve. Este egy díszvacsora következett, ahol lehetőségünk volt beszélgetni a részt vevő tanárokkal, illetve diákokkal. Pénteken meghallgattam az Alkalmazott Matematika, illetve Komplex Rendszerek Fizikája tagozatok üléseit is, ahol további érdekes bemutatókat láttam. Péntek este egy szabadtéri koncerthelyiségben zajlott a záró buli, stand-up comedy és alternatív metál koncert kíséretében.

Szombaton az ünnepélyes díjátadás során a második helyezésen kívül nekem ítélték a szekció legjobb határon túli dolgozatának díját. A záróbeszéd során elhangzott az is, hogy a következő OTDK FiFöMa szekcióinak döntője Kolozsváron lesz, 2015-ben. A záróbeszédet követő ebéd után az erdélyi csapattal együtt hazautaztunk.

A Kolumbán Józseffel készült interjú az egyetem honlapján olvasható.

A témavezető, dr. András Szilárd gondolatai a tudományos diákköri konferenciákról.

Gratulálunk az elért eredményhez!

A 2013. április 18–20. között, Budapesten megrendezett XXXI. OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciójának konferenciáján dr. Soós Anna rektorhelyettes, a BBTE Magyar Tagozatának vezetője átvette a 2015-ös OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekció szervezésének jogát és az azzal együtt járó szervezői stafétabotot. A két év múlva megszervezendő eseményt az OTDK fennállása óta első alkalommal szervezik meg Magyarország határain kívül.