Internship Web Developer @ Transart 2020

13 – 31 iulie

Ce poate face Transart pentru tine?

Pentru 4 dintre voi Transart va fi pentru  90 ore un loc de muncă cate se poate de real, în domeniul IT. Veţi lucra sub îndrumarea unui tutore experimentat la un proiect ce vă va fi prezentat imediat după selecţie.

Ce trebuie să apară în CV-ul tău pentru a te număra printre cei selectaţi?

• Capacitatea de a lucra in echipă
  • Cunostinte solide de programare orientată obiect
  • Cunoştinţe de bază despre dezvoltarea de aplicații WEB
  • Cunoştinţe de bază despre lucrul cu baze de date relaționale (MS SQL)

Oricare dintre cele 3 puncte de mai sus trebuie dovedit în CV prin menţionarea unui proiect (de la şcoală sau personal) în care aţi studiat/folosit/aplicat cunoştinţele menţionate.

Etapele selecţiei:

• Etapa 1 – Analiza CV + la alegere, una din cele două modalităţi de mai jos:
  • o scrisoare de motivare a alegerii de a candida pentru practică la firma noastră (de ce aţi ales facultatea la care sunteţi, ce profesie v-ar plăcea să aveţi la finalul facultăţii, ce înseamnă pentru voi să aveţi succes în viaţă şi orice altceva consideraţi că vă reprezintă + explicaţi cu cuvintele voastre ce ştiţi despre Transart şi de ce doriţi să veniţi în practică la noi – evitaţi formatul standard al scrisorilor de motivaţie, fiţi sinceri şi fiţi voi înşivă – vrem să ştim cine sunteţi voi, nu cine vreţi să păreţi că sunteţi)
  • un filmuleţ în care să vă prezentaţi să ne spuneţi câteva cuvinte despre voi (de ce aţi ales facultatea la care sunteţi, ce profesie v-ar plăcea să aveţi la finalul facultăţii, ce înseamnă pentru voi să aveţi succes în viaţă şi orice altceva consideraţi că vă reprezintă + explicaţi cu cuvintele voastre ce ştiţi despre Transart şi de ce doriţi să veniţi în practică la noi)
  • Etapa 2 – Interviu cu unul din managerii firmei si cu HR

Ce poţi face tu pentru a ajunge să faci practică la noi?

În primă fază poţi trimite un  CV + Scrisoare de motivatie la adresa practica@transart.ro. Apoi te aşteptăm cu interes la interviu, dacă CV-ul si scrisoarea ta de motivaţie vor fi selecţionate.