II. félévi ösztöndíjak – 2012/2013-as tanév

A 2012-es ösztöndíjszabályzat mellékletei

A 2012–2013-as tanév II. félévére szóló TANULMÁNYI vagy ÉRDEMÖSZTÖNDÍJAK esetében a hallgatók 2013. február 28. és március 8. között jelentkezhetnek aláírás végett, naponta 09:00 és 12:00 óra között a Matematika és Informatika Kar titkárságán.

Mindazon hallgatók, akik SZOCIÁLIS és EGÉSZSÉGI állapotuk révén ösztöndíjat igényelhetnek a 2012–2013-as tanév II. félévében, a szükséges iratokat 2013. február 25. és március 8. között adhatják le, naponta 09:00 és 12:00 óra között a Matematika és Informatika Kar titkárságán.

A JÖVEDELEM MAXIMÁLIS ÖSSZEGE: 530 lej

A szociális ösztöndíj megpályázásához a következő dokumentumok szükségesek:

Mindazon hallgatóknak, akiknek családjában az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg az országos minimálbér összegét, az alább felsorolt dokumentumokat kell benyújtaniuk:

1. formanyomtatvány, az 5-ös számú Mellékletnek megfelelően, amelyet a kar titkársága láttamoz;
  2. személyi igazolvány másolata;
  3. a szülők személyi igazolványának másolata;
  4. a szülők eltartásában lévő más családtagok születési anyakönyvi kivonatának (keresztlevél) másolata;
  5. tanulói jogviszony vagy hallgatói jogviszony igazolása az oktatási intézményekben tanuló családtagok esetében;
  6. az egyik szülő részéről adott saját felelősségű nyilatkozat a közjegyzőnél vagy a hallgató lakhelye szerinti polgármesteri hivatalnál, a család eltartásában lévő kiskorú gyerekek esetében, akiknek nincs tanulói jogviszonyuk és nem rendelkeznek saját jövedelemmel;
  7. igazolás az orvosi ellátásra szoruló kiskorú gyerekeknek nyújtott állami pótlék összegéről;
  8. a szociális ösztöndíjat megpályázó hallgató jövedelméről, valamint a szülők jövedelméről szóló igazoló okiratok: a) Nyugdíjpénztár által kibocsátott szelvények vagy igazolások a nyugdíj összegére vonatkozóan (a nyugdíj típusától függetlenül) 2012. november, 2012. december és 2013. január hónapokra; b) munkanélküliségi igazolás; c) igazolás a nettó jövedelemről, stb.
  9. a jövedelemmel nem rendelkező szülő által adott saját felelősségű nyilatkozat, a közjegyzőnél vagy a hallgató lakhelye szerinti polgármesteri hivatalnál;
  10. halotti anyakönyvi kivonat másolata; amennyiben a hallgató félárva, ezt igazolással/ szelvényekkel kell kiegészíteni a hallgató és testvérei utódlási nyugdíjának összegére vonatkozóan;
  11. elvált szülők esetén szükséges a válásról szóló bírósági végzés másolata; ezt igazolással/ szelvényekkel kell kiegészíteni a hallgató és testvérei részére megítélt gyermektartási díj összegére vonatkozóan;
  12. a hallgató lakhelye szerinti polgármesteri hivatal által kibocsátott igazolás a hallgató és családja magántulajdonában lévő javak használatából származó nettó jövedelemről: mezőgazdasági terület, erdők, bérleti szerződés stb.
  13. a Pénzügyi Igazgatóság által kibocsátott igazoló okiratok az engedélyezett tevékenységekből származó nettó jövedelemre vonatkozóan: (például: bérleti díjak, PFA – gazdasági tevékenység végzésére engedélyezett természetes személy, AF – családi vállalkozások, SC – kereskedelmi társaságok);
  14. a kérelmező saját felelősségű nyilatkozata, amelyből világosan kiderül, hogy sem ő, sem családja nem rendelkezik egyéb jövedelemmel (lásd a 6-os számú Mellékletet).

Aki egészségi állapota miatt ösztöndíjra jogosult, a következő dokumentumokat kell benyújtania:

1. formanyomtatvány, az 5-ös számú mellékletnek megfelelően, amelyet a kar titkársága láttamoz;
  2. személyi igazolvány másolata;
  3. a szakorvos által kibocsátott orvosi igazolás, amelyet a hallgató családorvosa is láttamoz. A hallgató által bemutatott orvosi igazolásban kötelező módon szerepelnie kell a 17. cikk, (3) bekezdés 3) pontjában megjelölt betegségkategóriák szerinti diagnózis besorolásának, az alábbiak szerint: 1) rosszindulatú betegségek, 2) limfómák, talasszémiák, sclerosis multiplex, 3) AIDS, 4) krónikus veseelégtelenség, 5) felszívódási zavar szindróma 6) epilepszia, 7) immunológiai megbetegedések, 8) cukorbetegség, 9) örökölt szívbetegség, 10) TBC 11) HIV-fertőzöttek, 12) krónikus hepatitisz, 13) asztma, 14) spondilitisz ankilopoetika, 15) akut ízületi gyulladás, 16) zöldhályog, 17) súlyos rövidlátás, 18) gasztroduodenális fekély (12. cikk, az 558/1998-as Kormányhatározat 2-es számú melléklete).