Green and digital transition: Priorities for Romania’s digital future. From Europe to the region through Transilvania Digital Innovation Hub. A plan for young and talented people in the region

Transilvania Digital Innovation Hub va organiza în data de 25 februarie 2022, evenimentul "Green and digital transition: Priorities for Romania's digital future. From Europe to the region through Transilvania Digital Innovation Hub. A plan for young and talented people in the region".

Evenimentul își propune să prezinte studenților și tinerilor din regiune perspectivele și oportunitățile pe care le au la îndemână, aici, în România, dacă doresc să acceseze diverse programe antreprenoriale, și nu numai, disponibile în ecosistem.

Evenimentul se va desfășura exclusiv în format online, pe platforma ZOOM. În vederea participării, vă rugăm să vă înregistrați accesând următorul link:

Din partea Facultății de Matematică și Informatică va participa la eveniment dna conf. dr. Simona Motogna.

Mai multe informații despre eveniment sunt disponibile la această adresă.