Fontos tudnivalók a Matematika és Informatika Kar hallgatói számára

Kizárásra kerülnek mindazon hallgatók, akik az elmúlt egyetemi tanévben (2012–2013) nem szereztek legkevesebb 30 kreditpontot (a kötelező és választható tanagyagból, elmaradt vizsgákból, az idegennyelven kívül).

Továbbá kizárásra kerülnek mindazon I. éves hallgatók is, akik az elmúlt egyetemi tanév végén (2012–2013) nem szereztek legkevesebb 30 kreditpontot a szaktantárgyakból. A kizárt hallgatók nem kérvényezhetik visszairatkozásukat az I. évre, de jelentkezhetnek egy újabb felvételi vizsgára is, és kérvényezhetik a sikeresen letett vizsgáik elismerését.

Alapképzésen, a karon belüli szakok közötti lehetséges átiratkozások rendelkezésre álló helyeit 2013. szeptember 13-án tesszük közzé a kar honlapján. A karon belüli szakok közötti átiratkozási kérvényeket a titkárságon lehet benyújtani 2013. szeptember 16. és 20. között, 09:00-től 12:00 óráig.

A Matematika és Informatika Karról a kérvényezés időpontjához viszonyítva több mint öt éve kizárt vagy visszalépő hallgatók újrairatkozhatnak a Matematika és Informatika Karra, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem hallgatóinak szakmai tevékenységére vonatkozó szabályzat feltételeinek betartásával, az Európai Kreditátviteli Rendszer (ECTS) alapján, amennyiben részt vesznek a 2013 júliusi vagy szeptemberi felvételi vizsgán. A Babeş-Bolyai Tudományegyetem hallgatóinak szakmai tevékenységére vonatkozó szabályzat megtalálható az egyetem honlapján, az alábbi menüpontban.

Azok a hallgatók, akiknek beiskolázása a 84/1995-ös Törvény értelmében történt, és törölték őket a törzskönyvből vagy visszaléptek, nem folyamodhatnak újrairatkozásért. Ezen hallgatók akkor szerezhetik vissza egyetemi hallgatói státusukat, ha sikeres felvételi vizsgát tesznek. Ebben az esetben a korábban megszerzett kreditpontokat elismerik.

Az Egyetemi Konzorciumoktól hozott átiratkozási kérvényt 2 példányban kell leadni a kari titkárságon 2013. szeptember 16. és 20. között, 09:00-től 12:00 óráig. A kérvénymintát a kar honlapjára is feltesszük.

A újrairatkozás, tanulmányok meghosszabbítása, megszakítása vagy újrakezdése esetén leadandó kérvényeket a kari titkárságon kell leadni 2013. szeptember 16. és 20. között, 09:00-től 12:00 óráig. A kérvények mintáját a kar honlapjára is feltöltjük.

A Matematika és Informatika Karra történő újrairatkozás esetén, a 2013–2014-es tanévre, ugyanabban a tanulmányi évben (II. és III. tanulmányi év az alapképzésben részt vevő hallgatóknak, I. tanulmányi ciklus vagy II. évfolyam magiszteri képzés, II. tanulmányi ciklus) a hallgatóknak 2013. szeptember 16. és 20. között a következőket kell benyújtaniuk:

• újrairatkozási kérvény
  • 200 lejes újrairatkozási díj
  • az előző évekből elmaradt esetleges díjak és illetékek kifizetése
  • a 2013–2014-es tanév beiskolázási díjának első részlete

Pontosítások

1. Áthelyezés esetén:
    • a más oktatási intézményekhez átigazolt hallgatóknak 500 lejes áthelyezési díjat kell befizetniük
  2. Újrairatkozás esetén:
    • újrairatkozási díj: 200 lej
    • a újrairatkozási kérvény benyújtásával egy időben a hallgatóknak ki kell fizetniük a beiskolázási díj első részletéből elmaradt adósságukat is
    • a megnevezett díjakat és illetékeket a újrairatkozási kérvény benyújtásakor lehet befizetni
  3. Tanulmányok meghosszabbítása esetén:
    • a tanulmányok meghosszabbításának kérvényezését a 2013–2014-es tanévre a kari titkárságon lehet benyújtani 2013. szeptember 16. és 20. között
  4. Tanulmányok megszakítása esetén:
    • a hallgatónak legalább két félévet kell tanulnia, hogy megszakíthassa tanulmányait és legalább 30 kreditpontot szerezhessen
  5. Tanulmányok újrakezdése esetén:
    • Mindazon hallhatóknak, akik tanulmányaikat újrakezdik, a tandíjas helyeken lévők esetében, ki kell fizetniük az adott egyetemi évre meghatározott beiskolázási díjat. A 2013–2014-es egyetemi tanévben a beiskolázási díj 2500 lej a Matematika szakterület esetében, és 3000 lej az Informatika szakterületen.

Tanulmányok újrakezdése – kérvény
Tanulmányok megszakítása – kérvény
Két év elvégzése egyetlen tanulmányi év alatt – kérvény
Határozat a tantárgyak elismeréséről