Domain Specific Languages Nyári Egyetem 2013

2013. július 8-án, hétfőn kezdődik a DSL2013 Nyári Egyetem, amelynek témája: DOMAIN SPECIFIC LANGUAGES.  Az intenzív kurzusokból álló rendezvény a Közép-Európai Funkcionális Programozás sorozatban az ötödik (CEFP – Central European Functional Programming).

Nagyon jó előadók érkeznek különböző egyetemekről (ELTE, Twente, Nijmegen, Pisa, StAndrews, Oxford, Braga). A nyári egyetemen való részvétel (előadások és laborgyakorlatok) négy kreditet jelent, ennek érdekében a szervezőknél lehet jelentkezni a hétfői nap folyamán.

Hétfőn bevezető lesz a funkcionális programozásba, warm-up – bemelegítő – laborgyakorlatok keretében. Kedden, 2013. július 9-én a C++ template metaprogramming és a Clean-re alapuló task-oriented programming lesz a téma. Szintén kedden d.u. 16:00 órától lesz egy ipari bemutató, amelynek keretében Vajda András (Ericcson) tart előadást, amelynek címe: Using functional languages for programming multi-core processors. Az előadás a Campus épületében, a 026-os földszinti teremben lesz.

További információk a rendezvény honlapján olvashatóak.

Mindenkit szeretettel várunk!