Doctor Honoris Causa cím adományozása dr. Lovász László akadémikusnak

A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Rektora és Szenátusának Elnöke, valamint a Matematika és Informatika Kar Dékánja tisztelettel meghívja Önt a Doctor Honoris Causa cím átadó ünnepségére, amelynek keretében dr. Lovász László akadémikus, egyetemi tanár, a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem professor emeritusa és a budapesti Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet tagja a Babeș–Bolyai Tudományegyetem díszdoktora lesz.

Lovász László Wolf-, Abel-, Gödel-, Fulkerson-, Knuth-díjas világhírű matematikus, kutató, a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke.

A díszdoktori cím ünnepélyes átadására a Babeş–Bolyai Tudományegyetem főépületének (M. Kogălniceanu/ Farkas utca 1.) Aula Magna termében kerül sor, 2022. november 10-én, csütörtökön 11:00 órától.

Laudációt mond: dr. Kristály Sándor egyetemi tanár.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!