Criterii complementare de repartizare a locurilor de cazare în cămin pentru anul universitar 2024-2025:

• repartizarea locurilor în căminele studențești se face în ordinea preferințelor exprimate, ținând cont de criteriul mediei. In cazul în care nu se obține loc în căminul solicitat, se va face repartizarea într-un alt cămin în care sunt locuri disponibile.
  • pentru căminele Economica 1 si Economica 2 au prioritate studenții din domeniul Informatică și din domeniul Calculatoare și Tehnologia Informației
  • se vor analiza prioritar cererile făcute de către studenții cu rezultate excepționale la concursurile studențești, în cadrul repartizării pe anul de studiu.
  • toți candidații cu mediile 10, care au solicitat locuri în căminele Economica 1 și Economica 2, au prioritate în repartizarea în aceste cămine.
  • cererile depuse pentru cazuri sociale și medicale se vor soluționa separat, conform procentului de 10% din numărul total de locuri (împreună pentru ambele categorii), pentru fete în căminul C1 Hașdeu și pentru băieți în căminul C16 Hașdeu. Cazurile medicale vor fi soluționate punctual în funcție de recomandările medicale din documentele depuse.
  • mediile folosite la repartizarea în cămine sunt mediile anuale folosite pentru ierarhizarea studenților, prioritari fiind studenții integraliști, urmând apoi studenții neintegraliști.
  • în cazul în care nu se dorește cazarea în alt cămin decât cele solicitate prin completarea formularului, rugăm să anunțați prin email secretara specializării https://www.cs.ubbcluj.ro/despre-facultate/structura/secretariatul-facultatii/ până cel târziu în data de 19.09.2024 ora 8:00. Nu se va putea contesta ulterior faptul că s-a primit loc în alt cămin decât cele pentru care s-a exprimat opțiunea.

Rezultatele repartizarii locurilor de cazare in camine se vor afisa in Academic Info in data de 20.09.2024.