Cifrele de şcolarizare pentru concursul de admitere nivel master, sesiunea iulie 2013, la Facultatea de Matematică şi Informatică

Specializarea Buget Taxă Studenţi non-EU Etnici români Capacitate maximă de şcolarizare
Domeniul Matematică
Inteligenţă computaţională aplicată
Total domeniile
Matematică şi Informatică

Toate specializările şi locurile alocate acestora sunt în regim cu frecvenţă.

Precizări importante:

1. Dintre grupele de specializări
    • Matematică (limba de predare română), Matematică (limba de predare engleză)
    • Matematică Aplicată (limba de predare română), Matematică Aplicată (limba de predare engleză)
    se va organiza numai una dintre specializări (cea cu numărul mai mare de candidaţi admişi);
  2. Specializările Matematică şi Matematică Aplicată (limba de predare română/engleză) se vor organiza dacă vor fi alese de cel puţin un număr de 10 candidaţi.
  3. Dintre specializările domeniului Matematică (limba de predare română/engleză) se va organiza masteratul didactic şi cel puţin un masterat ştiinţific (cel cu un număr mai mare de candidaţi admişi.
  4. Dintre specializările domeniului Matematică (limba de predare maghiară) se va organiza un masterat didactic şi un masterat ştiinţific.
  5. Specializările domeniului Informatică (limba de predare română/maghiară/engleză) se vor organiza numai dacă vor fi alese de cel puţin un număr de 10 candidaţi admişi/specializare.
  6. Admiterea la programe noi de masterat se organizează numai după publicarea listei acestora prin Ordin de Ministru.