Bursele Ursus – Studenţi pentru comunitate

Ursus Breweries, alaturi de Universitatea Babeş-Bolyai, lanseaza programul de burse URSUS „Studenti pentru Comunitate” adresat studentilor cu rezultate academice deosebite si o activitate intensa in beneficiul comunitatii locale. Programul recompenseaza studentii exceptionali ai Universitatii „Babeş-Bolyai”, care au obtinut media generala de minim 8 pe ultimul semestru incheiat. In acelasi timp, candidatii trebuie sa demonstreze ca au ambitia de a-i inspira pe ceilalti membrii ai generatiei lor printr-o implicare activa in organizatii non-profit sau in proiecte de voluntariat puse in folosul comunitatii din Cluj. Initiativa URSUS Breweries de a stimula voluntariatul vine in continuarea eforturilor UBB de implicare puternică în comunitate.

Regulamentul de concurs pentru acordarea burselor, condiţiile, calendarul de aplicare, precum şi alte informaţii sunt disponibile la adresa http://centre.ubbcluj.ro/fundraising/burse_ursus/.

Data limită de aplicare este 14 iunie 2013. Înscrierile au loc la Oficiul de Fund Raising, strada M. Kogălniceanu, nr. 1, etaj 1, birou 121, în intervalul orar 9:00 – 12:00.