Burse ANIS pentru cadre didactice

Asociația Națională a Industriei de Software și Servicii – ANIS invită tinerele cadre didactice din mediul universitar să se înscrie în proiectul Burselor ANIS, desfășurat în parteneriat între ANIS și comunitatea academică din România. Misiunea programului constă în sprijinirea excelenței în inițiativele didactice de învățare, predare și cercetare studențească, încurajând astfel entuziasmul și performanța studenților pasionați de tehnologie și energizând industria tech. Pe termen mediu și lung, bursele ANIS urmăresc transformarea României într-un pol de inovație tehnologică la nivel european și global. Pe termen scurt, bursele vor intensifica dialogul și parteneriatele între industria IT&C și comunitatea academică.

Trimiteți candidatura dvs. pentru proiectul Bursele ANIS până pe 9 octombrie 2018 la adresa  alexandru.timis@anis.ro. Pentru mai multe detalii, puteți consulta documentele atașate: Regulamentul şi Formularul de înscriere.

Formular inscriere cadru didactic burse ANIS 2018.docx
Regulament Program burse ANIS 2018.pdf