Diákjaink beszámolója a Sapientia – ECN 2013 matematika csapatversenyről

ECN_diploma12013. május 11-én zajlott Marosvásárhelyen a Sapientia–ECN programozói és matematika csapatverseny. Újdonságnak számított, hogy ebben az évben egyetemisták is részt vehettek a matematika szekcióban.  A verseny négy órájában négy feladatot kellett megoldanunk, ezeket óránként beadhattuk javításra. Minden alkalommal a zsűri feleletet adott arra, hogy a megoldás helyes vagy sem (pontszám nélkül).

A BBTE Magyar Matematika és Informatika Intézetét  a Hóvirág nevű csapattal képviseltük, edzőnk /csapatvezetőnk Farkas Csaba doktorandusz volt. A csapat tagjai:

• Mester Ágnes, matematika-informatika I. évf.
  • Péter Emőke-Regina, matematika I. évf.
  • Takács Petra-Renáta, matematika II. évf.

Bár eddig még nem volt alkalmunk csapatban együtt dolgozni, mégis pillanatok alatt megtaláltuk a közös hangot, és hármasban vágtunk neki a feladatok megoldásának. Már középiskolás korunkban is részt vettünk több olyan matematika-vetélkedőn, ahol az ECN versenyen kitűzött feladatokhoz hasonló problémák szerepeltek. Így öröm volt újra átélni a matekversenyek hangulatát, viszontlátni az ismerősöket, és jó volt ilyen klasszikus feladatokkal találkozni. Örülünk, hogy ilyen élményben volt részünk, és reméljük, hogy a jövőben egyre több ehhez hasonló, egyetemistáknak szóló rendezvény kerül majd megszervezésre.

Hóvirág-csapat

kep_ecnkep_ecn2