Anunț privind repartizarea locurilor în căminele studențești!

Pentru că ne dorim să vă puteți orienta din timp cu privire la șansele voastre de a prinde un loc în cămine, va prezentam cifrele orientative de mai jos.

În fișierul de aicise regăsește un tabel cu împărțirea locurilor în cămine din anul universitar precedent, respectiv numărul de locuri total alocat pentru anul universitar 2023​-2024, pe care îl găsiți mai jos.

Locuri în cămine repartizate Facultății de Matematică și Informatică pentru anul universitar 2023/2024:

• Căminul 1 Hașdeu: 128 locuri pentru fete (5 locuri/cameră, baie/oficiu comun)
  • Căminul 1 Hașdeu: 85 locuri pentru băieți (5 locuri/cameră, baie/oficiu comun)
  • Căminul 16 Hașdeu: 160 locuri pentru băieți (5 locuri/cameră, baie/oficiu comun)
  • Economica I:60 locuri pentru fete si băieți (3 locuri/camera, baie in camera, oficiu comun)
  • Economica II:112 locuri pentru fete si băieți (3 locuri/camera, baie in camera, oficiu comun)
  • Căminul 14 Hașdeu:15 locuri pentru fete si băieți (2 locuri/camera, baie/oficiu comun)
  • Căminul 17 Hașdeu:4 locuri pentru fete si băieți (2 locuri/camera, baie/oficiu comun)
  • Căminul A2 Hașdeu:2 locuri pentru fete si băieți (2 locuri/camera, baie/bucătărie in camera)
  • Căminul A3 Hașdeu:2 locuri pentru fete si băieți (2 locuri/camera, baie/bucătărie in camera)

Toate informațiile legate de spatiile de cazare le găsiți la adresa: https://www.ubbcluj.ro/ro/studenti/campus/spatii_cazare

Câteva aspecte importante de avut în vedere:

• Împărțirea este orientativă, numerele se vor modifica pentru a se adapta la cerere (referitor la numărul de băieți / fete, acolo unde căminele permit);
  • Având în vedere că la facultatea noastră încep 4 programe noi de studiu, numărul de locuri / specializare / an, începând cu anul universitar 2023/2024 se va micșora pentru a face loc specializărilor noi;

Așadar, vă rugam să tratați informațiile afișate cu caracter orientativ, pentru a vă analiza șansele și NU pentru a lua rezultatul ca fiind unul sigur!

Întrucât concursul de admitere este în derulare, ne aflăm în situația de a face repartizarea locurilor în căminele studențești după data de 20 septembrie 2023.

Repartizarea locurilor în căminele studențești se va face in conformitate cu Regulamentul cadru privind cazarea studenților în căminele studențești care se găsește la adresa: https://www.cs.ubbcluj.ro/regulamentul-cadru-privind-cazarea-in-caminele-studentesti-ale-ubb-pentru-anul-univ-2023-2024-si-tarifele-de-cazare-incepand-cu-acelasi-an-univ/

Comisia de cazare pe facultate