Alegerea cursurilor optionale si completarea contractelor de studiu pentru anul universitar 2014-2015

In perioada urmatoare, studentii din anul I si II (Licenta), anul III (Ingineria Informatiei) si anul I (Master) trebuie sa facă alegerea cursurilor optionale pentru anul universitar urmator, dupa următoarea metodologie:

1. In perioada 20 mai – 29 mai 2014 fiecare student realizeaza alegerea cursurilor optionale prin completarea contractelor de studiu pentru anul urmator in aplicatia AcademicInfo;
  2. In perioada 30 mai – 2 iunie 2014 AcademicInfo se inchide, iar decanatul, in baza alegerii facute de studenti, decide din fiecare pachet ce cursuri optionale se organizeaza in anul universitar urmator. Cursurile care au avut un numar mai mic de studeni sunt eliminate din AcedemicInfo si nu se vor norma;
  3. In perioada 3 iunie – 10 iunie 2014, AcademicInfo se redeschide pentru a permite studentilor sa modifice contarctele de studiu prin trecerea in contract a acelor optionale ce au fost normate, conform cu pasul 2.

Rugam studentii sa-si completeze in numar cat mai mare contractele de studiu, pentru ca alegerea cursurilor optionale sa fie realmente relevanta.

In luna septembrie, se va putea face modificarea contractelor de studiu, functie de optiunile studentilor si eventualele examene restante din sesiunea de vara.

Atragem atentia ca in luna iunie contractele de studiu NU SE LISTEAZA, ele urmand a fi LISTATE, SEMNATE SI DEPUSE LA SECRETARIAT in luna septembrie, dupa a doua perioada de completare a contractelor.