Completarea contractelor de studiu pentru anul universitar 2013/2014

In atenţia studenţilor:

• Anul I nivel licenţă, domeniul matematică şi informatică
  • Anul II nivel licenţa, domeniul matematică şi informatică
  • Anul III, domeniul calculatoare şi tehnologia informaţiei (ingineria informaţiei)
  • Anul I, nivel master

In perioada 17-31 mai 2013, se completeaza de catre studentii mai sus enumerati, contractele de studiu pentru anul universitar 2013/2014 in aplicatia ACADEMIC INFO la adresa: https://academicinfo.ubbcluj.ro/

In eventualitatea in care vor mai aparea modificari la contractele de studiu (examene restante), aceste contracte de studiu se vor reface in a doua decada a lunii septembrie.

Completarea, listarea şi semnarea contractelor de studiu se face în trei etape:

1. În perioada 17-27 mai 2013 se completeaza in aplicatie contractul de studiu de catre fiecare student;
  2. În perioada 29-31 mai 2013 studenții vor verifica daca toate disciplinele pe care şi le-au fost trecut in contractul de studiu ca discipline optionale se vor organiza in anul universitar 2013-2014. În cazul in care s-a optat pentru un curs optional care nu va fi organizat (din cauza numarului prea mic de studenti) sau pentru care s-au completat locurile, studenţii isi vor modifica contractul de studiu in aceiasi perioada: 29-31 mai 2013;
  3. În perioada 3-7 iunie 2013 se listează si se semneaza de catre fiecare student contractul de studiu completat pentru anul universitar 2013-2014 si se prezinta la secretariatul facultatii.

În aceiaşi perioadă (3-7 iunie 2013) studenţii vor semna în tabele pentru a solicita CAMIN în anul universitar 2013/2014.

Studentii care nu isi vor completa contractul de studiu, vor fi repartizati din oficiu la cursurile optionale.

Va atragem atentia ca exista o restrictie impusa pentru organizarea cursurilor optionale, respectiv nu se pot inscrie mai mult de 90 de studenti la un curs optional. Prin urmare, inscrierea se va face in ordinea completarii contractelor de studiu.