Meghívó a Sapientia–ECN 2013 matematika csapatversenyre

Szeretettel meghívjuk a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Matematika és Informatika Karának két csapatát a 2013. május 11-én sorra kerülő Sapientia–ECN 2013 (matematika) csapatversenyre. Egy időben két versenyt is szervezünk: egy programozói nemzetközi csapatversenyt és egy matematikai középiskolás–egyetemi csapatversenyt. A verseny a Sapientia–EMTE marosvásárhelyi Karán zajlik. A csapatban részt vehetnek I–II. éves egyetemi hallgatók (3 személy/csapat).

A csapatok 4 órára kapnak 4–5 feladatot, minden feladat helyes megoldása 10 pontot ér, lényegbevágó általánosítással plusz pontokat is lehet szerezni. A megoldásokat külön feladatonként be lehet nyújtani a verseny ideje alatt, és a javítóbizottság feleletet ad arra, hogy helyes-e a megoldás vagy sem (pontszám nélkül, a pontszámot a verseny végén közöljük). Az erre vonatkozó végső döntést a versenybizottság elnöke hozza meg. Egyenlő összpontszám esetén számít a megoldásra fordított idő.

A verseny tematikája:

•    indukció
  •    skatulyaelv
  •    számelmélet
  •    kombinatorika
  •    síkgeometria
  •    egyenlőtlenségek
  •    sorozatok
  •    függvények
  •    egyéb

A csapatok részvételi szándékát kérjük, legkésőbb 2013. május 1-ig e-mailben jelezzék a farkascs@math.ubbcluj.ro címen.

A verseny honlapja: http://mitis.ro/ecn/pages/main.php