Susţinerea testului de competenţă lingvistică pentru examenul de licenţă şi înscrierea la masterat 2013

În atenţia studenţilor din anii terminali, nivel licenţă:

Pentru obţinerea unui certificat de competenţă lingvistică necesar înscrierii la examenul de licenţă şi concursul de admitere la masterat, examenul de limbi străine se va organiza la Facultatea de Matematică şi Informatică de către Departamentul de Limbi Străine Specializate din cadrul Facultăţii de Litere (DLSS) după cum urmează:

• limba engleză: 19 şi 20 aprilie 2013
  • limba germană: 27 aprilie 2013

Pentru înscrierea la acest test studenţii vor completa formularul ataşat prezentului anunţ şi îl vor trimite prin e-mail pe adresa secretarei de specializare până la data de 16 aprilie 2013 inclusiv, după cum urmează:

Specializarea Linia/limba Secretara
Matematică,
Matematică-Informatică
Română Gafia COLDEA
coldeacs.ubbcluj.ro
Ingineria Informaţiei Română,
Engleză
Informatică Română Simona GHERMAN
simonagmath.ubbcluj.ro
Matematica Maghiară Elisabeta GIURGIU
erzsebetcs.ubbcluj.ro
Matematică-Informatică Maghiară,
Germană
Ingineria Informaţiei Maghiară
Informatică Engleză Elvira BAL
balcs.ubbcluj.ro

Precizări suplimentare:

• Studenţii din anul terminal de la specializarea Informatică, limba de predare engleză, nu au nevoie de obţinerea certificatului de competenţă lingvistică pentru înscrierea la examenul de licenţă. Acest certificat le este necesar însă în cazul în care doresc să se înscrie la concursul de admitere la masterat 2013.
  • Studenţii de la specializarea Ingineria Informaţiei, indiferent de limba predare, trebuie să se înscrie la testul organizat pentru obţinerea certificatului de competenţă lingvistică care le este necesar la înscrierea pentru examenul de diplomă la Universitatea Politehnica Bucureşti.

Formular cerere competenta lingvistica 2013 (formularul a fost disponibil până la data de 16.04.2013)
Reglementari UBB Competenta lingvistica 2013