Meet and greet la bibliotecă

Filiala de Matematică și Informatică a Bibliotecii Centrale Universitare „Lucian Blaga” din Cluj-Napoca organizează evenimentul Meet and greet la bibliotecă în zilele de 21 și 24 Octombrie 2024.

În cele două zile, studenții din anul I (de la toate specializările) sunt așteptați la o întâlnire informală cu bibliotecarii filialei oricând în intervalul orar 11.00-14.00.

Dacă vei participa:

• vei vedea cum arată spațiile în care poți studia – biblioteca și sala de lectură din cadrul Facultății de Matematică și Informatică;
  • îți va fi prezentat fondul de carte din sala de lectură (cele mai noi și actuale cărți din domeniu);
  • vei afla care sunt pașii de urmat pentru a obține un permis de bibliotecă pentru a avea acces în spațiile bibliotecii, dar și la bibliografii și baze de date online;
  • vei fi îndrumat în căutarea bibliografiei în Catalogul online sau în bazele de date, dar și în alte instrumente pe care BCU Cluj ți le pune la dispoziție;
  • vei socializa, vei cunoaște bibliotecarii și vei găsi un spațiu nu numai de lucru, ci unul de recreere.

Mai multe detalii pot fi găsite pe pagina noastră de Facebook: Biblioteca de Matematică și Informatică BCU Cluj (https://shorturl.at/GDr6V)  sau în afișul de mai jos.