Adrian Buda, kernel senior software developer@Bitdefender: Exploiting Vulnerabilities: A Deep Dive into Remote Code Execution (RCE) Threats

În data de luni, 21 octombrie 2024, ora 16:10, sala C310, clădirea FSEGA, în cadrul cursului Securitatea aplicațiilor pentru dispozitive mobile, master, Securitate Cibernetică, Adrian Buda, kernel senior software developer la Bitdefender va susține o prelegere invitată cu titul: “Exploiting Vulnerabilities: A Deep Dive into Remote Code Execution (RCE) Threats”. Prezentarea va acoperi subiecte axate pe atacuri RCE (Remote Code Execution), în special pe arhitecturi Windows și mobile. Prelegerea este deschisă tuturor studenților facultății. Deoarece capacitatea sălii este limitată, studenții altor specializări (care nu au contractat acest curs) sunt rugați să se înregistreze pentru eveniment folosind acest formular.