CS InnoHub Internship

Prin CS InnoHub, Facultatea de Matematică și Informatică lansează un program de internship în care studenții vor colabora în echipe pentru a dezvolta platforme inovatoare mobile și web. Fiecare echipă va avea asignat un mentor din cadrul Facultății de Matematică și Informatică. Tematica din acest an este axată pe sustenabilitatea mediului, provocându-vă să creați aplicații care fac o diferență!

Iată câteva dintre proiectele care vor fi implementate:

• Bear Tracking: Monitorizarea mișcărilor faunei sălbatice în zone protejate.
  • Wildfire Watch: Detectarea timpurie și monitorizarea incendiilor de vegetație.
  • Water Consumption: Ajută utilizatorii să monitorizeze și să reducă consumul de apă.
  • Urban Bat Detection: Urmărirea populațiilor de lilieci din orașe pentru perspective asupra ecosistemului.

Alătură-te nouă pentru a dezvolta soluții care au un impact pozitiv asupra planetei!

Perioada de practică este 21 oct 2024 – 24 ian 2025 (pentru disciplina practică sunt necesare 120 de ore, cu o limită de maxim 10 ore pe săptămană)
Termen limită pentru înscriere: 15 octombrie.
Număr maxim de participanți: 25.

Înscrierile se fac la https://forms.office.com/e/HLi9Ph6qKZ si vor fi luate în considerare în ordinea sosirii, studenții din anul 3 având prioritate.