Szemerédi Endre Abel-díjas matematikus előadása Kolozsváron

Szemeredi_plakatHasznos-e a matematika vagy csak szellemi torna címmel 2013. március 5-én, kedden 18:00 órától tart előadást Szemerédi Endre matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, az MTA Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet és az amerikai Rutgers Egyetem professzora, aki 2012-ben megkapta a matematikai Nobel-díjként is számon tartott Abel-díjat.

Az előadás helyszíne: Kolozsvár, Babeş-Bolyai Tudományegyetem főépülete, Farkas utca 1. szám, Aula Magna

Az előadást felvezeti: Varga Csaba matematikus, egyetemi tanár, a BBTE Magyar Matematika és Informatika Intézetének professzora

Szemerédi Endre a BBTE Magyar Tagozatának szervezésében, a KVART Egyesület meghívására jön Kolozsvárra.