Rezultatele remarcabile ale studenţilor români la finală mondială Imagine Cup 2012

Facultatea noastră este deosebit de onorată să primească din partea Microsoft România scrisoarea ataşată cu referire la performanţele echipei Complex în finală mondială Imagine Cup 2012. Reamintim, echipa Complex din care a făcut parte Bogdan Bondor, student al facultăţii noastre şi coordonată de către doamna Conf. Dr. Simona Motogna a obţinut locul 2 la finala mondială Imagine Cup, secţiunea Windows Azure Challenge.

Microsoft România
City Gate, Turnul de Sud
Piata Presei Libere nr. 3-5, Etaj 2
013702 Bucureşti, România

Joi, 26 lulie 2012

Către: Facultatea de Matematică şi Informatică, Universitatea Babeş-Bolyai, Cluj-Napoca
În atenţia: Prof. dr. Adrian PETRUŞEL, Decan
Subiect: Rezultate remarcabile ale studenţilor români la finala mondială Imagine Cup 2012

Stimate domnule Prof. dr. Adrian PETRUŞEL, Decan.

În toiul unui nou an universitar, vă mulţumesc în numele echipei Microsoft România şi a întregii industrii IT&C pentru grija acordată studiului şi performanţelor studenţeşti.

Vă mulţumesc pentru imensa bucurie pe care ne-a adus-o câştigarea locului al doilea la finala mondială Imagine Cup 2012, secţiunea Windows Azure Challenge, prin echipa Complex din care a făcut parte Bogdan Bondor, student al Facultăţii de Matematică şi Informatică din cadrul Universităţii Babeş-Bolyai, echipă coordonată cu multă pasiune de către doamna Conf. dr. Simona Motogna.

Sperăm ca şi în 2013 universitatea dumneavoastră va fi una dintre instituţiile cu cea mai bună participare în această competiţie, iar programele educaţionale Microsoft vor contribui în continuare la creşterea angajabilităţii studenţilor şi încurajarea inovaţiei şi a spiritului antreprenorial.

Cu mult respect pentru activitatea şi rezultatele obţinute de cadrele didactice şi studenţii dumneavoastră.

Ronald Binkofski,
General Manager, Microsoft România