„140 év a kiválóság jegyében”

A kolozsvári Ferenc József Tudományegyetem

2012. október 1. és 6. között, az új tanév kezdetén ünnepélyes programsorozattal emlékeztünk az egyetem alapításának, illetve megnyitásának 140 éves évfordulójára. Az ünnepélyes megnyitóval, könyvbemutatóval, valamint az egyetemtörténeti kiállítás megnyitójával elkezdődő programsorozat keretében a Magyar Matematika és Informatika Intézet tagjai részéről a következő előadások hangzottak el:

• 2012. október 2-án, Az egyetem és az erdélyi oktatás évszázadai című tudományos  ülésszak keretében előadást tartott dr. Szenkovits Ferenc egyetemi docens, intézetvezető. Előadásának címe Matematikai és természettudományi kar a kolozsvári Magyar Királyi Ferenc József Tudományegyetemen.
  • 2012. október 3-án, a Természettudományok napja keretében előadást tartott dr. Kolumbán József emeritus professzor, A kolozsvári matematikai iskola kialakulásáról (1872–1918), valamint Áfra Attila doktorandusz, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Informatika Doktori Iskolájának hallgatója: Sugárkövetés a számítógépes grafikában címmel.