Online Meet-up: Engineers of the future society

Din dorința de a apropia comunitatea studenților din zona tehnică de activitățile Cluj IT Cluster în cadrul diferitor proiecte, transmitem invitația adresată studenților de participare  gratuită în cadrul următoarelor acțiuni programate.

Primul meet-up (dintr-o serie de 3 acțiuni similare dedicate studenților), abordează teme pe trei paliere de interes, care pot duce spre aplicarea pentru a 3-a cohorta de startup-uri care participă în programul de accelerare IoT Tribe Space Endeavour:

• nevoia imediată a studenților după absolvire privind activitatea în inginerie, cercetare;
  • despre procesul de inovație – aspecte, provocări, povești de succes;
  • introducere în programul SpaceEnd.

Meet-up-ul este unul dedicat studenților activi sau având domeniul de studiu în sfera tehnică, în mod special inginerie, însă este deschis oricui este interesat de zona tehnologiei, a tehnologiilor aero-spațiale și a soluțiilor digitale.

Data: 4 noiembrie 2020
Interval: 17:00 – 19:00
Participarea este gratuită, însă condiționată de înregistrarea la adresa: https://www.meetup.com/IoT-Tribe-Space-Endeavour-Bucharest/events/274337235/

Discuțiile se vor desfășura prin platforma Zoom, iar link-ul de participare este inclus în eveniment.