Caravana admiterii 2019

În perioada 11-13 februarie a avut loc Caravana Admiterii 2019. Ca în fiecare an, scopul caravanei a fost promovarea în rândul liceenilor a Facultății de Matematică și Informatică și a programelor sale de studiu. Caravana a fost organizată de către Consiliul Studenților și Societatea Hermes, organizația studenților de la matematică și informatică.

Caravana a vizitat în acest an 12 licee situate în Râmnicu Vâlcea, Făgăraș, Pitești, Brașov și Sighișoara. Voluntarii Hermes s-au întâlnit cu sute de elevi având astfel ocazia să prezinte oportunitățile, beneficiile și avantajele vieții de student atât din cadrul facultății noastre, cât și din Cluj-Napoca. Primirea a fost una călduroasă, iar interesul prezentat de elevii claselor a 11-a și a 12-a a fost unul deosebit.

Pe aceasta cale dorim să mulțumim atât liceelor vizitate pentru primire și entuziasm, cât și studenților voluntari implicați în acest proiect: Mălina Pălăncianu, Teodora Dan, Andrei Sălăgean și Radu George Daniel.