Podium pentru reprezentantul facultății noastre la ediția 2018 a Concursului Studențesc de Matematică „Traian Lalescu”

Traian Lalescu (1882-1929)

Ediția din acest an a Concursului Studențesc de Matematică „Traian Lalescu” s-a desfășurat în perioada 10-12 mai 2018, gazdă fiind Universitatea Politehnica București. La ediția din acest an au participat peste 80 de concurenți.

Facultatea de Matematică și Informatică a fost reprezentată de studenții Megiesan Sergiu (specializarea Matematică, an 1) și Pricope Tidor (specializarea Informatică, an 1). Pricope Tidor a obținut un rezultat remarcabil – locul 2 la secțiunea B, dedicată studenților de la secțiile Informatică, Automatică și Calculatoare.

Felicitări atât studenților noștri cât și colegului conf. dr. Tiberiu Trif pentru implicarea deosebită în pregătirea și coordonarea lotului de matematică al facultății.