Etapele procesului de înscriere la Facultatea de Matematică şi Informatică, nivel licenţă

1. Completaţi formularul de pre-înscriere on-line. Listaţi-l, semnaţi-l şi apoi puneţi-l în dosarul cu acte. În cazul în care nu aveţi acest formular mergeţi în sala RADÓ FERENC (9/I, etaj 1).
  2. Achitaţi taxa de Taxa de procesare de 30 RON şi Taxa de înscriere de 170 RON la secretariatul sau decanatul facultăţii (etajul 1) şi primiţi un număr de ordine.
  3. Dacă aţi achitat taxa la decanat mergeţi în sala N. IORGA (2/I, etaj 1) pentru depunerea dosarului cu acte şi completarea listei de opţiuni. Dacă aţi achitat taxa la secretariul facultăţii mergeţi în sala T. POPOVICIU (5/I, etaj 1) pentru depunerea dosarului cu acte şi completarea listei de opţiuni.
  4. Dacă solicitaţi înscrierea la Modulul Pedagogic I mergeţi în sala D.V. IONESCU (7/I, etaj 1) pentru a obţine informaţii legate de procedura de înscriere şi actele necesare.