Practica la i4Tech

i4Tech e-SOLUTIONS organizeaza pentru studentii din anii 3-4 (terminali),in cadrul practicii studentesti, activitati axate pe proiecte-IT, in vederea familiarizarii studentilor cu procesele ce au loc la nivelul proiectului, trecindu-se prin toate fazele acestuia de la initiere pina la roll-out.

Avind in vedere ca aceste proiecte sint de dezvoltare de solutii software se va pune accent pe limbajul JAVA, technologiile JEE (JPA, JMS, EJB), JavaScript, JSF, Ajax, JSP, HTML, CSS, Hibernate / EclipseLink, Oracle, SQL, Ant, Jenkins, Git, JIRA, UML, Design Patterns, TDD/MDD, JUnit, Mockito, o buna cunoastere a principiilor OO, Scrum.

Cei interesati sunt rugati sa ia legatura cu i4Tech e-SOLUTIONS la adresa de email: office@i4tech.eu, trimitind pe aceasta adresa, o scurta scrisoare de intentie cu o listare cit mai exacta a skill-urilor disponibile, precum si a unui punctaj al acestora, pe o scala de la 1(expert) la 5(incepator).