msg systems Romania: prezentare SAP – ABAP development in SAP

Dragi studenti,

Odata cu inceperea anului universitar, msg systems Romania in parteneriat cu Universitatea Babeş-Boylai, Facultatea de Matematica si Informatica, demareaza cursul tehnic SAP – ABAP development in SAP. Astfel, miercuri – 15.10.2014 in Campus, sala 310 (Campus), ora 12.00 echipa msg systems Romania va prezenta curricula, modul de desfasurare, procesul de selectie si beneficiile aduse de participarea la cursul tehnic SAP. Bineinteles, vor raspunde si tuturor intrebarilor venite din partea studentilor pe aceasta tema. Prezentarea de miercuri este dedicata studentilor Facultatatii de Matematica si Informatica din cadrul UBB.

Pe scurt despre cursul tehnic SAP:
Durata: 7 saptamani, 3h/saptamana, 1h curs + 2h laborator. Prima ora de curs si laborator este in 7 noiembrie 2014.
Locatia: sediul msg systems Romania pentru partea de laborator, respectiv o sala din campus pentru curs
Printre temele cursului tehnic SAP – ABAP development in SAP se numara: SAP Netweaver, R/3 Repository & ABAP Data Dictionary, ABAP Development Workbench, ABAP Reporting, Dynpro & ALV, Object-Oriented Programming: ABAP OO, WebDynpro for ABAP.

Beneficii curs tehnic SAP:

• Invatarea unui limbaj nou de programare orientat obiect
  • Se descopera cum functioneaza dezvoltarea de business software utilizand platforma tehnica SAP
  • Participarea la realizarea de proiecte IT in mod individual si in echipa
  • Feedback constant si posibilitatea de a urmari atent propria evolutie
  • Internship SAP ABAP/Oferta de angajare (full-time/part-time), in urma feedback-ului primit de la trainer
  • Posibilitatea de a face practica de vara in cadrul companiei msg systems Romania

Inscrierea la curs presupune trimiterea unui CV pe adresa cariere@msg-systems.ro pana in data de 20 Octombrie 2014. Pentru informatii suplimentare puteti solicita detalii si clarificari pe aceeasi adresa de email: cariere@msg-systems.ro.

Va asteptam cu drag miercuri, 15.10.2014, ora 12.00 la prezentare in sala 310!

Echipa msg systems Romania

msg systems SAP 2014