Podium cucerit de studenţii facultaţii noastre la ACM International Collegiate Programming Contest for South-Eastern Europe, 2001

Echipa formată din studenţii Adrian Cârcu, Ciprian Cană, Janos Szasz au ocupat locul 3 (al doilea din România) la concursul ACM International Collegiate Programming Contest for South-Eastern Europe desfăşurat anul acesta pe 20 octombrie la Bucureşti. Un loc meritoriu a obţinut şi a doua echipă ce a reprezentat facultatea noastră formată din Csaba Pătcaş, Cosmin Negruşeri şi Catalin Toda, aceştia clasându-se pe locul 13 (al patrulea din România) din 34 de echipe participante. Participarea a fost una selectă pe lângă echipele din România, din competiţie făcând parte şi echipe din Grecia, Bulgaria, Ucraina, Macedonia, Iugoslavia.