A XVII. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia programja

2014. május 15. és 18. között tizenhetedik alkalommal szervezik meg Kolozsváron az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferenciát, amelyen a Magyar Matematika és Informatika Intézet hallgatói a következő program szerint mutatják be dolgozataikat.

2014. május 17., szombat (BBTE Főépület, 6/II terem)

9:30 Bende Botond: Sztochasztikus differenciálegyenletek és modellek
9:55 Simon Levente: Hálózatmodellek fraktálelemzése
10:20 Szász Szilárd: Speciális egyrétű függvényosztályok
10:45 Takács Petra-Renáta: Új teljes Newton-lépéses belsőpontos algoritmus szimmetrikus optimalizálásra

9:00 órától, a keretprogramban, dr. Kristály Sándor egyetemi tanár Metrikus összefüggések és minimalizálási problémák görbült tereken című előadását hallgathatják meg a jelenlévők.

2014. május 17., szombat (BBTE Főépület, 5/I-es terem)

14:00 Balázsi Beáta, Ráduly Sándor, Kardos Örs-Tihamér: Közlekedési információk bejelentését és követését támogató szoftverrendszer
14:25 Bán R., Fazakas T., Merli A., Mezei Zs., Szász I.: The Social Jukebox
14:50 Brassai Beáta, Varga Boglárka: Online kalandjáték okostelefonokra és webes játékszerkesztő
15:15 Csóka Orsolya Ildikó: Táblagépek alkalmazása az egészségügyben
15:40 Győri Réka, Imecs Tamás, Török Enikő: Szolgáltatás alapú szoftverrendszer raktárkészletek optimalizálására
16:05 Kiss Kincső: Cross-platform borértékelő mobilalkalmazás

16:20 – 17:20 ebédszünet

17:20 Lőrincz István Péter: CubeSolver – Kockakirakó robot
17:45 Mátis Szilárd Gábor: ASURO robotok vezérlése okostelefonokról
18:10 Szabó Hunor: Okos ébresztő
18:35 Szél Gabriella Anna: A GAP rendszer grafikus kezelőfelülete a KDE környezetben
19:00 Szél Henrietta-Ilona: Nyírás általi szegregáció szimulálása granuláris anyagokban
19:25 Szőcs E. Katalin, Merli A. Bertalan: Online kölcsönzési szolgáltatás közösségek számára

A megnyitó ünnepség csütörtökön 17:00 órától kezdődik a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Aula Magna termében. A nyitóelőadást dr. Mezey Barna tartja. Pénteken és szombaton az ETDK-ra jelentkezett diákok mutatják be dolgozataikat, majd vasárnap, az elmúlt évekhez hasonlóan, a konferencia állófogadással egybekötött díjkiosztó gálával zárul, 18:00 órai kezdettel a BBTE Auditorium Maximum termében.
XVII_ETDK_nyitoeloadas_Mezey